Repertuar

Wdowy / Na pełnym morzu. Premiera 6 czerwca

03.06.2015

Zapraszamy na dwie znakomite jednoaktówki Sławomira Mrożka.

Dwie jednoaktówki Mrożka grane są razem, w jednym składzie aktorskim, dzięki czemu uzupełniają się w zaskakujący i niezwykły sposób: zmieniają się i przeplatają wątki, konfiguracje, układy sił – i nurtujące Mrożka tematy. A wszystko to z użyciem zaledwie trzech stołów i sześciu krzeseł.

„Wdowy” Sławomira Mrożka to opowieść kawiarniana, osadzona w duchu epoki, która minęła. To także spektakl stricte kabaretowy, a przy tym porywający widza w niezwykłe rewiry wyobraźni i poczucia humoru autora. Miłość, zdrada i śmierć w tekście Mrożka tworzą mieszankę wybuchową. Z kolei „Na pełnym morzu” to pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji historia trzech rozbitków, przed którymi pojawia się tragiczne i komiczne zarazem pytanie: „Kogo mamy zjeść”? Bohaterowie pozostawieni na tratwie, pozbawieni jedzenia, korzystając z argumentów politycznych, moralnych i historycznych. próbują przekonać pozostałych bohaterów do konsumpcji swojego towarzysza.

Spektakle: 6 czerwca, godz. 19.00 / 7 czerwca, godz. 20.00 /8 czerwca, godz. 20.00

WDOWY plakat

 

Teatr Mazowiecki Teatr Mazowiecki Teatr Mazowiecki Teatr Mazowiecki Teatr Mazowiecki Teatr Mazowiecki
realizacja: estinet.pl

Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względu na wyjątkową sytuację, Zarząd Województwa Mazowieckiego, kierując się odpowiedzialnością za zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców województwa, zdecydował o czasowym zamknięciu dla odwiedzających wszystkich samorządowych instytucji kultury, których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Decyzja ma na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 (Coronavirus).

W związku z decyzją od rana dnia 12.03.2020 r. do odwołania. Mazowiecki Instytut Kultury będzie zamknięty, a wszystkie planowane w tym czasie wydarzenia zostaną odwołane lub przeniesione na inne terminy.

Na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości odpowiemy telefonicznie, mailowo oraz w kanałach społecznościowych:

Punkt informacyjny MIK:
tel. 22 586 42 59
tel. 783 708 380
e-mail: kasa@mik.waw.pl
https://pl-pl.facebook.com/mazowieckiinstytutkultury