Repertuar

Obchody roku Sienkiewicza w gminie Przasnysz

16.06.2016

Sienkiewicz 2016 FINAL internet

Mazowiecki Instytut Kultury wraz z Gminą Przasnysz zapraszają w czerwcu i we wrześniu na SPOTKANIA SIENKIEWICZOWSKIE W GMINIE PRZASNYSZ.

Dnia 17 czerwca, o godz. 12.00, odbędzie się prelekcja poświęcona autorowi „Trylogii”, prowadzona przez Barbarę Wachowicz – znawczynię twórczości Sienkiewicza i cenioną popularyzatorkę wiedzy o polskiej literaturze.  W kolejnym etapie obchodów 26 czerwca, w godz. od 14.00 do 20.00, w parku w Lesznie zaplanowano m.in. pokaz grupy rekonstrukcji historycznej, występ zespołu folkowego Ciechanów i czytanie na żywo fragmentów „Krzyżaków” przez aktora Arkadiusza Smoleńskiego.

Finałowym punktem całego programu będzie projekcja filmu „Potop” i spotkanie z Danielem Olbrychskim w dniu 7 września, o godz. 16.00, w Zespole Szkół w Bogatem. Wybitny aktor opowie o swoich rolach w głośnych ekranizacjach prozy Sienkiewicza, jak również przeczyta wybrane przez siebie teksty Noblisty.

Oferta artystyczna została przygotowana z myślą o szerokiej grupie odbiorców w różnym wieku, ale ze szczególnym uwzględnieniem młodszych czytelników i młodzieży szkolnej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest otwarty i bezpłatny.

Informacje o wydarzeniach ukażą się na stronach: www.mik.waw.pl, www.przasnysz.pl, www.cilbogate.pl

Teatr Mazowiecki Teatr Mazowiecki Teatr Mazowiecki Teatr Mazowiecki Teatr Mazowiecki Teatr Mazowiecki
realizacja: estinet.pl