Repertuar

  • Opis

Miłość

Teatr Mazowiecki - Miłość

SPEKTAKLE
Terminy spektakli wkrótce

Ceny biletów
Normalny 50 zł
Ulgowy 30 zł

Spektakl poetycki na podstawie wierszy Ks. Jana Twardowskiego

Scenariusz i reżyseria: Janusz Kukuła
Muzyka: Janusz Strobel
Scenografia: Ľudmila Bubánová
Kostiumy: Maria Duda

Obsada: Adam Woronowicz, Janusz Strobel (muzyka)

Zapraszamy na literacko-muzyczne przedstawienie, które składa się z wierszy ks. Jana Twardowskiego. Jest to historia „everymana”, który poszukuje odpowiedzi na pytania o sens życia i podstawowe wartości. Jesteśmy na stacji kolejowej „Miłość”, na której nie zatrzymują się pociągi. Wędrowiec jednak czeka na „coś”, co pozwoli mu odnaleźć samego siebie. Wiersze Ks. Jana Twardowskiego, poprzez bogactwo metafor i symboli, pozwalają na stworzenie uniwersalnego portretu współczesnego człowieka.

Adam Woronowicz
Studia na Wydziale Aktorskim AT w Warszawie ukończył  w 1997 roku. Występował w Teatrze Powszechnym w Warszawie, od 2009 roku jest w zespole TR Warszawa. Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicz za sezon 2004-2005, przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”, za rolę Fadinarda w Słomkowym kapeluszu Eugène’a Labiche’a w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Mirona w spektaklu Teatru Telewizji Pamiętnik z Powstania warszawskiego według Mirona Białoszewskiego. Zagrał rolę księdza Jerzego Popiełuszki w filmie Popiełuszko. Wolność jest w nas w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. W 2011r. został laureatem Orła za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie Chrzest w reżyserii Marcina Wrony.

Janusz Strobel / muzyka
Jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Urodził się w Gdańsku w znanej muzycznej rodzinie. Karierę rozpoczął w zespołach jazzowych środowiska gdańskiego. W 1970r. wraz z Henrykiem Alberem stworzył legendarny „Duet Gitar Klasycznych Alber – Strobel”, który wkrótce został laureatem Jazz nad Odrą we Wrocławiu, rozpoczynając szeroką działalność koncertową. Na początku lat 90-tych założył zespół Janusz Strobel Trio, którego płyta w 1993r. uzyskała tytuł Albumu Roku.

Skomponował muzykę do wierszy polskich i rosyjskich poetów prezentowanych przez Annę Romanowską i Krzysztofa Kolbergera na płycie „Strofy dla Ciebie”. Kolejny album z muzyką Janusza Strobla to „Wielka Pani” – młodzieńcze wiersze Karola Wojtyły mówione przez Joannę Szczepkowską, Krzysztofa Kolbergera i Jerzego Trelę. Na zamówienie Polskiego Radia powstała autorska płyta „Wierny sobie”. Jako aranżer stworzył płyty takim artystom, jak: Jacek Kaczmarski, Hanna Banaszak, Elżbieta Adamiak, Aneta Łastik, Anna Serafińska, Łucja Prus i in. Poza muzyką dla potrzeb filmu, teatru oraz niezliczoną ilością piosenek, działalność kompozytorska artysty obejmuje również tworzenie muzyki na gitarę klasyczną solo i z towarzyszeniem orkiestry. Laureat wielui nagród. W 2013r. za całokształt twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Czas trwania ok. 70 minut (bez przerwy)

Ceny biletów:
Normalny 50 zł
Ulgowy 30 zł (emeryci, studenci i osoby z niepełnosprawnościami)

kup-bilet

 

 

WEJŚCIÓWKI
Wejściówki można kupić z kilkugodzinnym wyprzedzeniem przez internet na portalu www.eWejsciowki.pl.
Sprzedaż wejściówek w kasie teatru rozpoczyna się 15 minut przed przedstawieniem według kolejności przybycia.
Osoby z wejściówkami mogą zajmować wolne miejsca na widowni bezpośrednio przed rozpoczęciem przedstawienia.

Teatr Mazowiecki zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze w uzasadnionych przypadkach.

Współproducent

logo_wybrane_glowne_SREDNIE

Plan widowni

 

7349

 

 

realizacja: estinet.pl