Repertuar

Maja Komorowska, Tadeusz Sobolewski „Pytania, które się nie kończą”

To pierwsza publikacja przygotowana przez Teatr Mazowiecki i Mazowiecki Instytut Kultury. Współwydawcą książki jest Wydawnictwo Czuły Barbarzyńca. KSIĄŻKA DO KUPIENIA OD 1 PAŹDZIERNIKA.

Maja Komorowska, Tadeusz Sobolewski „Pytania, które się nie kończą”„Rozmowy Tadeusza Sobolewskiego z Mają Komorowską to rodzaj medytacji nad istotą gry, istotą teatru, nad życiem. Maja Komorowska ma niezwykłą zdolność dotykania ciemnych stron życia i prześwietlania ich wewnętrzną jasnością. Skąd ją czerpie? Z własnej natury?
Z rodzinnego domu? Z teatru Jerzego Grotowskiego, Krystiana Lupy? Czasem trzeba maski, żeby zobaczyć prawdziwą twarz. Trzeba absurdu, żeby zobaczyć dobro i sens. Winnie w <<Szczęśliwych dniach>> Becketta, Sarah Bernhardt w <<Mimo wszystko>> Murrella – w tych rolach, o których mowa jest w książce, możemy jeszcze Maję Komorowską zobaczyć”. Tak pisze o książce Tadeusz Sobolewski, jej współautor.

 

Książka już cieszy się uznaniem krytyków i recenzentów. Wybitny polski eseista Wojciech Karpiński napisał o niej: „Książka jest znakomita i pasjonująca, do powolnego i długiego przeżywania. Autorzy mogą być z niej dumni. Podziwiam ich sztukę rozmowy”.

Jako wydawcy jesteśmy zaszczyceni, że bierzemy udział w publikacji tak wyjątkowej książki, która zasługuje na miano wydarzenia kulturalnego.

Premiera książki: 20.10., TEATR POLSKI / Scena Kameralna (wstęp z zaproszeniami)
Książka do kupienia: www.mazowieckaksiazka.pl, tel. 783 708 380
Zamówienia i sprzedaż hurtowa: www.czulybarbarzynca.pl, tel. 22 828 95 58/60

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego książki, w którym wystąpili jej autorzy.

 ARTYKUŁY I RECENZJE

1. Remigiusz Grzela, „Dopóki mówię i gram – żyję”, 11-12 października 2014, Gazeta Wyborcza (Stołeczna Kultura)
Dopóki mówie i gram – żyje

 

 

 

Maja Komorowska, Tadeusz Sobolewski "Pytania, które się nie kończą" 

Teatr Praga Teatr Praga Teatr Praga Teatr Praga
realizacja: estinet.pl

Szanowni Państwo,

informujemy, że ze względu na wyjątkową sytuację, Zarząd Województwa Mazowieckiego, kierując się odpowiedzialnością za zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców województwa, zdecydował o czasowym zamknięciu dla odwiedzających wszystkich samorządowych instytucji kultury, których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Decyzja ma na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 (Coronavirus).

W związku z decyzją od rana dnia 12.03.2020 r. do odwołania. Mazowiecki Instytut Kultury będzie zamknięty, a wszystkie planowane w tym czasie wydarzenia zostaną odwołane lub przeniesione na inne terminy.

Na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości odpowiemy telefonicznie, mailowo oraz w kanałach społecznościowych:

Punkt informacyjny MIK:
tel. 22 586 42 59
tel. 783 708 380
e-mail: kasa@mik.waw.pl
https://pl-pl.facebook.com/mazowieckiinstytutkultury