Repertuar

Maja Komorowska, Tadeusz Sobolewski „Pytania, które się nie kończą”

To pierwsza publikacja przygotowana przez Teatr Mazowiecki i Mazowiecki Instytut Kultury. Współwydawcą książki jest Wydawnictwo Czuły Barbarzyńca. KSIĄŻKA DO KUPIENIA OD 1 PAŹDZIERNIKA.

Maja Komorowska, Tadeusz Sobolewski „Pytania, które się nie kończą”„Rozmowy Tadeusza Sobolewskiego z Mają Komorowską to rodzaj medytacji nad istotą gry, istotą teatru, nad życiem. Maja Komorowska ma niezwykłą zdolność dotykania ciemnych stron życia i prześwietlania ich wewnętrzną jasnością. Skąd ją czerpie? Z własnej natury?
Z rodzinnego domu? Z teatru Jerzego Grotowskiego, Krystiana Lupy? Czasem trzeba maski, żeby zobaczyć prawdziwą twarz. Trzeba absurdu, żeby zobaczyć dobro i sens. Winnie w <<Szczęśliwych dniach>> Becketta, Sarah Bernhardt w <<Mimo wszystko>> Murrella – w tych rolach, o których mowa jest w książce, możemy jeszcze Maję Komorowską zobaczyć”. Tak pisze o książce Tadeusz Sobolewski, jej współautor.

 

Książka już cieszy się uznaniem krytyków i recenzentów. Wybitny polski eseista Wojciech Karpiński napisał o niej: „Książka jest znakomita i pasjonująca, do powolnego i długiego przeżywania. Autorzy mogą być z niej dumni. Podziwiam ich sztukę rozmowy”.

Jako wydawcy jesteśmy zaszczyceni, że bierzemy udział w publikacji tak wyjątkowej książki, która zasługuje na miano wydarzenia kulturalnego.

Premiera książki: 20.10., TEATR POLSKI / Scena Kameralna (wstęp z zaproszeniami)
Książka do kupienia: www.mazowieckaksiazka.pl, tel. 783 708 380
Zamówienia i sprzedaż hurtowa: www.czulybarbarzynca.pl, tel. 22 828 95 58/60

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego książki, w którym wystąpili jej autorzy.

 ARTYKUŁY I RECENZJE

1. Remigiusz Grzela, „Dopóki mówię i gram – żyję”, 11-12 października 2014, Gazeta Wyborcza (Stołeczna Kultura)
Dopóki mówie i gram – żyje

 

 

 

Maja Komorowska, Tadeusz Sobolewski "Pytania, które się nie kończą" 

Teatr Praga Teatr Praga Teatr Praga Teatr Praga
realizacja: estinet.pl